Лицарі та переможці театрального фестивалю «Січеславна-2010»

На Дніпропетровщині вручення високої театральної нагороди «Січеславна» якраз і служить орієнтиром, що допомагає визначати професійність діяльності режисерів, акторів, художників та сценографів. Журі фестивалю-конкурсу, перш ніж винести свій вердикт, переглянуло до тридцяти прем’єрних вистав театрів Придніпров’я. 

       На церемонію нагородження вісімнадцятої «Січеславни» театралів запросили до Дніпропетровської облдержадміністрації. Її голова Олександр Вілкул у своєму привітанні вдався і до фінансових питань. Він повідомив, що у цьому році матеріальна база культури збагатилася на 30 відсотків, у майбутньому стоїть на меті дійти до міжнародного рівня розвитку мистецтва. Хоча наші митці, як не дивно, навчилися і при таких обставинах ставити гідні вистави. У цьому році рішення журі, в числі якого були знавці справи з Києва, Харкова та Львова, здалося об’єктивним. Принаймні з глядацькими симпатіями воно співпало.

         Офіційність події розчинилась у атмосфері гарного настрою, створеної ведучими церемонії. У першій номінації, яку оголосили народний артист України, конферансьє Іван Шепелєв та заслужена артистка України Наталія Тафі, визначили володаря Гран-прі «Надія Січеславни – 2010».  Ним став молодий хореограф, автор сценографії та костюмів сучасного балету „Zaкулісся” Дмитро Омельченко. Він також отримав звання кращого балетмейстера,  а його постановку визнали кращою за пластикою.
 
         У Дніпропетровському академічному театрі опери та балету вистава „Zaкулісся” насправді завоювала прихильність серед глядачів. Неординарний погляд на мистецтво талановитого соліста театру у постановці проявився якоюсь магічною дією. Присутні у залі насправді відчувають себе учасниками закулісного життя. Вони стають свідками з яких переживань, чвар і роздумів народжується вистава. Роботу Дмитра Омельченка можна назвати філософією балету. В ній все звернено до особистості артиста, його якостей характеру і того, як виявляються вони у професійній справі.
 
         Не менш гідними нагороди стали переможці в номінаціях „Краща режисерська робота”, „Краща жіноча роль”, „Краща чоловіча роль” „Краща драматична вистава” та інше. У новій номінації фестивалю-конкурсу „Лицар театру” переможцями визнали народних артистів України Людмилу Вершиніну, Жана Мельникова (театр російської драми ім.. М.Горького), Лідію Кушкову та Михайла Чернявського (театр ім. Т.Шевченко).
 
         Володарем Гран-прі „Січеславна–2010” став головний художник Дніпропетровського муніципального „Театру актора і ляльки” Віктор Нікітін. Майстер-лялькар вже багато років живе цим мистецтвом, без нього навіть життя не уявляє. Говорить, що не було й думки про нагороду, просто багато працював, створював героїв для вистав, які б змогли розкрити юному глядачеві наше життя. Особистість Віктора Нікітіна і сама багато чому вчить. Високу нагороду він прийняв зі скромною посмішкою, а на питання про плани на майбутнє – відповів: „Завтра, як і завжди, стану до справи”.
 
Наталія Андрющенко